Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti hizmeti veren firmaların çokluğu her meslekte olduğu gibi bizim meslekte de mevcuttur. Bu hizmeti veren firmaların hikâyesi kurumsallıktan merdiven altına kadar uzanmaktadır. Su kaçağı hizmeti veren firmalar bir internet sitesi üzerinden dükkân açmadan yürütebildiği gibi bu hizmeti hem fiziki dükkân açarak hem de internet sitesi üzerinden de yürütmektedir. Marmaray tesisat 15 yıllık tecrübesi İstanbul’un tüm bölgelerinde hizmet veren aynı zamanda Van’da hizmet veren fiziki dükkânları olan kurumsal olma yolunda yürüyen güvenilir bir firmadır.

Suda oluşan sıkıntıları bulma artık eskisi kadar zor olmayan günümüz teknolojisini kullanarak fazla masraf çıkartmadan yapılan bir tespit işlemidir. Bugün neredeyse her bölgede yaşan sıkıntılardan biridir su kaçağı. Su kaçağı genellikle eski yapıların döşenen tesisatlarının bir takım nedenlerden dolayı zarar görmesinde meydana gelir. O yüzden su tesisatının döşenmesi gerçekten kaliteli olması gerekir.

Marmaray tesisat olarak bizler son teknolojik cihazlarla termal kamera ve su kaçağını bulmada hassas ses ayarı olan makinalarımızda su kaçağını nokta atışı yaparak gerçekleştiriyoruz. Üstelik bizler tespit edilen su kaçağını bulmakla kalmıyor arazının giderilmesini de sağlıyoruz. O yüzden sizler bu hizmeti alırken buna da dikkat etmeniz gerekir. Çünkü sadece su kaçağını bulmak meseleyi çözmez bu arızanın da giderilmesi gerekir.

Piyasada bu işi yapan çoğu firma sadece tespit işlemi yapmaktadır. Birde burada dikkat etmeniz gereken nokta bu işi yapan her tesisatçıyı çağırmamak. Burada dikkat edilmesi gereken hizmeti veren firmanın tecrübesi, kullandığı cihazlar, sertifikası ve dükkanının olması. Eğer bunlar olmazsa evinize çağıran kişinin sizlere birçok masraf çıkarmasına sebep olabilir. Örneğin kullandığı cihazlar eski olan bir tesisatçının yanlış tespitlerinde sizlere birçok masraf çıkabilir. O yüzden tesisatçı çağırırken bunlara dikkat etmeniz gerekir. Yanlış tespit yapılan yerin kırılması ve arızanın bulunmaması durumunu düşünün ekstra bir masraf söz konusu olacaktır. Üstelik tespit edilen sudaki sıkıntıların uygun bir şekilde onarım yapılması da önemlidir. Düzgün onarım yapılmadığı zaman aynı sorunu tekrar tekrar yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Marmaray tesisat yaptığı tüm su kaçağı bulma işlemlerinde uygun fiyat ve garantili hizmet anlayışıyla çalışır. Tespit edilen su kaçağı en iyi şekilde onarım yapılarak garanti verilir. Çünkü sizin de aldığınız hizmetin tekrarlanmasını istemezsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nerelerde

Marmaray tesisat olarak su kaçağı tespitini Arnavutköy, Sultangazi, Esenyurt, Kadıköy, Pendik, Florya, Güngören, Bağcılar, Bahçeşehir, Başakşehir, Fatih, Eyüp, Sarıyer, Aksaray, Ataşehir, Avcılar, Beylikdüzü, Şişli, Beşiktaş, Bayrampaşa, Beyoğlu, Esenler, Kâğıthane, Gaziosmanpaşa, Sancaktepe, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ve İstanbul’un tün bölgelerinde gerçekleştiriyoruz.

Kullandığımız son teknolojik aletlerle sudaki arızaları noktasal olarak tespit edebiliyoruz. Öncelik olarak termal kamera sonra akustik ses dinleme cihazıyla tespitlerimizde hiçbir zaman şaşmıyoruz. Üstelik söylediğimiz gibi tespit işlemi sonrası kırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Kırma işlemini de çok kısa bir alanda yapıyoruz. Su kaçağı açığa çıktığı zamanda en iyi şekilde tamiri yapıp sonrasında hizmetimizi tamamlamış oluyoruz.

Su kaçağı ve tıkanıklık açma aynı zaman petek temizliği konusunda 15 yıllık tecrübemizle sizlerin hizmetinizdeyiz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Bulunur 2021

 1. Öncelikle müşterinin bizlere telefonla ulaşması ile randevu oluşturarak hizmet sürecini başlamasını sağlar.
 2. Profesyonel ekibimiz en kısa sürede müşterinin evini ziyaret eder. Sorunun olduğu yerleri ev sahibi gösterdikten sonra tespit edilen yerlerde  dinlemeye başlar ve su sızıntısını bulmaya çalışır
 3. Su sızıntısı bulunduktan sonra tespit edilen noktada kırım yapılarak ekstra bir ücret istemeden su kaçağının olduğu yer müşteriye gösterilir.
 4. Tespit edilen ve kırılan yer eğer müşteri isterse onarım işlemi yapılarak ev sahibine teslim edilir. Onardığımız servis hizmetimizi de size garantili olarak sunarız.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Anlaşılır

Su kaçağı tespiti bulunurken su borularında oluşan çatlaklar, kırıklar ve ya bilinmeyen hasarlar sebebiyle ortaya çıkan sızıntılar ve nem farklılıkları aşağıda geçen şekildeki cihazlarla belirlenebilir;

 1. Akustik Dinleme Cihazı: Su kaçaklarının temiz olan su borularında çok hızlı bir şekilde tespit etmesine yardımcı olur ve cihazdaki hassas ayarların sebebiyle su kaçak tespitleri noktasal olarak çok kolay bulunabilir.
 2. Boru Görüntüleme Kameraları : Su borularının iç kısımlarını görmemize yarayan cihaz kameralarıyla su kaçaklarını ve suda oluşan sızıntılarını hızlı bir şekilde görüntülenmesini sağlar.
 3. Termal Kamera : Kalorifer örneğinde olduğu gibi sıcak su borularında meydana gelen su kaçak tespitlerini bulmaya yarar. Tabi bu cihazlar akustik dinleme cihazıyla kullanılınca büyük yarar sağlar. Termal kamera kullanıldığı takdirde parkelerinizi sökmenize gerek kalmaz. Nemi derecesini algılayan cihazlar yüksek çözünürlükte olduğu için, çok küçük olan sıcak farklılarını bile gösterebilir. 
 4. Nem Ölçer : Evlerinizdeki veya iş yerlerinizdeki nemleri tespit etmek çok zor olabilir. Su tesisatınızda oluşan sızıntılar belli bir noktaya ulaştığında tavanda, zeminde veya duvarlınızda ortaya belli eden işaretler çıkar. Ancak bazı durumlarda özellikle duvarda veya tavanda damlacıklar olmayana kadar anlaşılmayabilir. Bu tip cihazlar, 3 cm kadar sıvı ile temas eden yerlerde belirgin bile olabilir.

Ancak yukarıda bahsettiğimiz nem ölçen cihazlar sizlere yardım eden cihazlardır. Su kaçak tespitlerini tam olarak tespit etmenize olanak sağlamaz. Diğer cihazlar ile birlikte kullanıldığı takdirde çok hızlı bir şekilde su sızıntılarını bulmanız yardımcı olur. 

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Tamir Edilir

Su sızıntısı elimizdeki cihazlarla tespit edildikten sonra kırım işlemi yapılarak kesin olarak su sızıntısı tespit edilir. Kırım işlemi yaparken fazla bir alan içerisini değil en fazla tek bir fayansı kıracak şekilde işlem yapılır. Daha sonrasına su kaçağının olduğu su borusu itina ile değiştirilir ve onarılır. Boru işlemi yapıldıktan sonra elde olan fayansla da o nokta kapatılıp müşteriye teslim edilir. 

Su kaçağı Tespiti Fiyatlar

Tespit Yeriİstanbul’un Tüm Bölgeleri
Tespit Süresi20 – 50 Dakika
Su Kaçağı Tespiti Fiyatıİletişime Geçin – Uygun Fiyat
Kırmadan Su Kaçağı BulmaVar
Kameralı Su Kaçak TespitiVar
Cihazla Su Kaçak TespitiEvet
Tespit ve Tamirat GarantisiEvet

Su kaçağı tespiti fiyatları konusunda bir çok firma farklı bir şekilde fiyat verebilir. Tabi fiyatların farklı olması her firmanın belirlediği ölçülere göre olabilir. Kimin dükkan kirası fazladır veya çok fazla eleman çalıştırabilir. Ya da tespit işlemlerinde kullandıkları cihazlar veya malzemelerin farklı olması da yansıyabilir. Burada fiyatlar konusunda dikkat etmeniz gereken konu fiyatların en çok olması ne de fazla olması. Çok uyguna yapacağınız bir arızanızı neden çok fazla paralar veresiniz. Çok da ucuz fiyatlar verenlerde dikkat etmeniz gerekir. Ne yapılacağını açıkca söyleyip ona göre fiyat almanız gerekir. Yoksa anlaştığınız fiyatla eve gelen tamirci yaptığı işten dolayı şu hesapta yoktu gibisinde söylemlerle sizden fazla para isteyebilir. 

Su kaçağı tespiti konusunda her bir su kaçağı tespit işlemleri ayrıca fiyatlandırılır bütün firmalar tarafından. Sadece bir yerde değil tespit edilen bir çok yerde arıza olabilir. Ona göre fiyat almayı unutmayın. Aynı zamanda yapılan arıza tespit ve onarım işlemlerinde garanti süresinin önemli olduğunu unutmayın. Hiçbir şekilde dükkanı olmayan satıcılara çok fazla güvenmeyin. Yaptığınız işte garanti veriliyor mu ona da çok dikkat edin. En azından yaptığınız işlemleriniz neticesinde garanti olduğundan kafanız rahat olur. Eğer yapılan işlem neticesinde bir sorun olduğunda Marmaray tesisat hemen ücretsiz bir şekilde sorunu çözmek için yanınızda olur. 

Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti her firmanın yapmakta başarısızlığa düştüğü bir durumdur. Özellikle cihazlar olmadan suda ki problemleri tespit etmek neredeyse imkânsızdır. Cihaz olmadan tespit edilen yer gelen ustaya ve size hayal kırıklığı yaşatır. Yani anlayacağınız cihaz olmadan kırmadan su kaçağını bulmak neredeyse imkânsızdır. Su kaçakları her binada ve iş yerinde meydana gelen insanın içini sıkan bir durumdur. Tespit edilmediği ve sorunun çözülmediği her zaman binanızda başka sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle duvarlarınızda kabarmalar ve sarılıklar meydana gelir. Ve zamanla buralarda küf sorun oluşur bu küf sorunu da ağır bir koku meydana getirir. Bu tabi evde yaşayan herkesi etkiler ve hasta olmasına kadar götürür. Bu durumda bizleri arayarak sorununuzu en hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi kırmadan su kaçağını bulmak sizin sorunuzu çözmez, tespit edilen yerde meydana gelen su kaçağını da onarmak gerekir.

Bizler size bu hizmeti de fiyat içinde vermekteyiz. Kırmadan su kaçağını bulmak için öncelikle barometre ile su basıncı ölçülüp kaçak olup olmadığı tespit edilir. Bu işlemin ardından ses dinleme cihazlarımızla su kaçağının yeri nokta atışı ile tespit edilir. Ve bu işlemleri de son teknolojik cihazları kullanarak gerçekleştiririz.  Su kaçağını bulduktan sonra işaretlenen yeri eğer zeminde ise bir fayans gelecek şekilde kırıp tespiti ortaya çıkartıyoruz. Eğer sızıntı eklerden meydana geliyorsa boruları kesip en kaliteli bir şekilde onarım işlemini gerçekleştiriyoruz. Diğer yapacağımız işlemler kaçağın bulunduğu yere göre değişkenlik gösterebilir. Temiz olmayan atık su borularında meydana gelen sızıntı işlemi diğer yapılan işlemlere göre farklılık gösterir.

Su Kaçağı Tespiti Fatih

Marmaray tesisat olarak İstanbul’un tüm bölgelerinde hizmet verdiğimiz gibi su kaçağı tespiti fatih bölgesi ve mahallelerinde de yapılmaktadır. Fatih bölgesinde binaların eski yapıda olması orada birçok sorunun meydana gelmesine sebep olmaktadır. Fatih bölgesinin tarihini incelerseniz çok eskiden bir yerleşim bölgesi olduğunu görürsünüz. Bu bölgede de en hızlı bir şekilde su kaçağının yerini tespit ettikten sonra meydana gelen sorunu da çözüme kavuşturuyoruz. Eski yapılarda çokça görülen su kaçağı  genelde yıpranmış su borularının eklerinde meydana gelir. Basıncın fazla olduğu su borularının eklerinde zamanla hasar meydana gelir. Ve bu hasar su kaçaklarına kadar gider.

Su kaçağı oldukça kafa sıkan ve sizi uğraştıran ilerde ciddi problemlere sebebiyet veren bir su borularında meydana gelen tesisat sorunudur. Su kaçağında meydana gelen sorunlar klasik yöntemlerle değil so teknolojik cihazlarla çok kolay tespit edilmektedir. Bunun meydana gelmesi yukarda da belirttiğim gibi birçok sorunu meydana getirir. Bizler sizlere en iyi şekilde hizmet verip son teknolojik cihazlarla fazla masraf çıkartmadan işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bu hizmeti almak için çağıracağınız ustaya da çok dikkat etmeniz gerekir.

İyi verilmeyen bir hizmet size ileride tekrardan tesisatçı çağırmanıza da sebebiyet verebilir. Tespit edilip kırılan yeri eğer usta yapmıyorsa size ekstradan masrafta çıkabilir. Bu durumda başka ustalarda çağırmanız gerekebilir. Tabi aynı zamanda kırılan yerlerinde belirli bir malzeme maliyeti olacak bunu da unutmayın. Bünyemizde profesyonel işin ehli personel bulunmaktadır. Bizi aradığınızda en hızlı şekilde sizlerin sorununu çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Su kaçağı tespiti fatih bölgesinde 30dk ile 1 saat arasında kaçak tespiti yapabiliyoruz. Üstelik bizler su kaçağını bulmakla kalmıyor daha sonrasında onarım işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Bu anahtar teslim hizmetimiz bizleri diğer firmadan ayırmaktadır. Üstelik bizler su kaçağını bulma konusunda da sizlere garanti veriyoruz. Bu sayede sizin de sorunlarınız en hızlı bir şekilde çözüme kavuşmuş oluyor. Fazla internette aramanıza gerek kalmadan bir telefon kadar size yakınız. Sizin sorunlarınız bizim sorunumuz. Marmaray tesisat ile iş yerlerinizde veya evinizde kafanız rahat su sorunu olmadan kafanız rahat yaşayabilirsiniz.bulma

Su Kaçağı Tespiti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Su kaçağı tespiti yapan bir çok firma bulunmaktadır. Tespit işlemlerini yapmak kolay olmanın aksine tamamen zordur. Geldiğimiz 2021 senesinde bir çok firma su kaçağı tespiti yapmak için hizmet vermektedir. Su sızıntı tespitini noktasal olarak bulmak tecrübeli ve eğitimli bir kişi için çok kolaydır. Ama hiçbir tecrübesi ve eğitimi olmayan kişiler için çok zordur. Özellikle su sızıntı tespiti yapan firmaları evinize çağırmadan önce referanslarına ve geçmişine bakmanız çok önemlidir. Firmasını ve dükkanın ne olduğundan emin olmanız gerekir. Çünkü bazı firmaların nerdeyse dükkanı yok ve evinize geldiğinde sadece su kaçağı bulma yapıp onarım işlemlerinde bulunmuyorlar. Bu durumda tespit edilen yeri bir başka tesisatçı onarmak için geldiğinde tespit edilen yerde su kaçağı olmayabiliyor. Bundan dolayı su kaçağı bulma yaparken firmanın onarma yapıp yapmadığını da kontrol etmelisiniz.

Çünkü sizin de bildiğiniz gibi tespit etmek kolay ama tespit edilen yeri doğru olup olmadığını tespit etmek için kırmak ve onarmak zordur. Bizler Marmaray tesisat olarak sadece kaçak tespiti yapmakla kalmıyor aynı zamanda tespit edilen yerinin onarımını da hızlı bir şekilde fazla masraf çıkarmadan hallediyoruz. Ve tamiratını yaptığımız yerinde 1 yıl olmak kaydıyla garantisini sağlıyoruz. 

Evinizde veya iş yerinizde meydana gelen su kaçaklarını bazen görmezden gelebilirsiniz.. Çünkü duvarın arkasında veya borularda ne olduğundan çok emin değilsinizdir. Veya insanları meydana gelen su kaçağının tamir edilmesinin çok maliyetli olması ve duvarının yıkılması gibi bir anlaşıyla su kaçağını tamir ettirmeyebilir. 

Ama geldiğimiz 2021 senesinde su kaçakları artık kullanılan cihazlar sayesinde çok hızlı ve noktasal olarak tespit edilip çözülebiliyor. Özellikle eskiden yapılan duvarların kırılarak acaba su kaçağı tespiti nerde gibi sıkıntıların önüne geçiyor. Kullanılan ses dinleme ve kameralı cihazlarla artık çok kolay bir şekilde bulunabiliyor. Su kaçakları bilindiği üzere genelde banyo, lavabo ve mutfak gibi alanlarda meydana geliyor. Bazen de bunlar sizin komşunuzda olup size de yansıyabiliyor. Şöyle de bir durum var bunu da bilmeniz gerekir kırmadan dan kasıt su kaçağı bulmadır. Ama onarım kısmına geldiğimizde muhakkak su kaçağı olan yerin kırılıp oranın tamir edilmesi gerekir. Yoksa su kaçağını buldun ama orayı o şekilde bıraktın bir anlayışın olmaması lazım. 

Evet bizler Marmaray tesisat olarak 15 yıllık tecrübemizle yaptığımız her işlemi garantili olarak yapıyoruz. Su kaçaklarını, tıkanıklık açmaların konusunda yaptığımız tüm hizmetlerimizde kendimize güveniyor. Ve hizmetlerimizi Marmaray tesisat olarak güvence altına alıyoruz.

Rutubet sorunu evlerin büyük bir sorunudur. Giderilmediği takdirde özellikle evde yaşayanlar için çok ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirir. Tabi rutubet neden olduğunu sorununa ciddi bir eğilmek gerekir. Bunların başında su kaçakları geliyor. Sürekli duvarlar bir nemlik söz konusu oluyor ve faturalarınız normalin üstünde geliyorsa muhakkak su tesisatınızda kaçak bulunuyor demektir. 

Marmaray tesisat petek temizliği, su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma konularında hizmet vermektedir. İstanbul tüm ilçelerinde ve Van’ın tüm ilçelerinde faaliyet yürütmektedir. İstanbul’un tüm bölgelerinde hızlı bir şekilde ulaşıp müşterinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur. Gece gündüz demeden 7/24 çalışma saatleriyle hizmet verir. 

Ayrıca yaptığımız işlere ilişkin videolarımızı Marmaray Tesisat youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. 

su kaçağı tespiti 1
su kaçağı tespiti 2

38 thoughts on “Su Kaçağı Tespiti”

 1. Ahmet Seçkin

  Çok iyi bir ekip ve işi çok temiz yapıyorlar ve aynı zamanda uygun fiyata yapıyorlar öneririm. 👍👍👍

 2. Uzman Ekip ve son teknolojiyle, gönül rahatlığıyla ,her türlü iş verilebilecek bir firma ,Teşekkürler Marmaray Tesisat

 3. Muhammed Yusuf

  Su kaçağı tespiti konusunda fiyatları gayet uygun üstelik tespitten sonra onarımda yapıyorlar. Güler yüzlü anlayışlı bir firma.

 4. Çok iyi bır ekibe sahipler gerçekten 15 daka içinde
  hemen tespit ediyorlar ve yapıyorlar kendilerini teşekkür ederim👍👍

 5. Gerçekten çok iyi bir firma güvenilir ve uygun fiyatta hizmet vermektedirler teşekkürler marmaray tesisat

 6. Serdar Abalı

  Gerçekten çok anlayışlı ve işinin ehli insanlar. Ümit ediyorum emeğinizin karşılığını alırsınız.

 7. Maşallah bizim su kaçağını 15 dk da buldular . Ve güzel bir şekilde onardılar. Teşekkürler marmaray tesisat

 8. Ramazan kederli

  Bu işte bir numarasiniz Marmaray tesisat ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz..

 9. Çok iyi ve güvenilir bir firma su kaçağı tespitini onarmada profesyonelleşmiş.Tebrikler Marmaray Tesisat

Bir Cevap Yazın

Hemen Ara
Open chat
Whatsapp
Merhaba
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?