İstanbul Tuvalet Tıkanıklığı Açma

İkamet ettiğimiz yaşam alanlarımızda evimizde veya iş yerimizde yapılan tesisatların çok büyük önemi vardır. Eğer tesisatlarınız iyi bir şekilde montaj yapılmamışsa bu ciddi bir şekilde tuvalet tıkanıklarına, kötü kokulara ve su kaçağı sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu durumların meydana gelmesi tesisat montajının gerçekten iyi yapılmadığını gösterir. Sizde böyle durumlarda karşılaştığınız zaman tuvalet tıkanıklığı açma konusunda destek almanız gerekebilir. Kendinizin uğraşması bazı problemlere sebebiyet verme ihtimali olacağından bir tesisatçı çağırmanız daha mantıklı olacaktır.

Tuvaletlerde Neden Tıkanıklık Olur? Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Zor Mudur?

Alafranga tuvaletlerinde giderler pisliklerin tekrardan geri gelmesini engellemek için dizayn edilmiştir. Bu sayede alafranga tuvaletlerde bulunun su, klozet içeriden oluşan kokuyu engellemek, pis giderlerinde oluşan böceklerin tekrardan geri gelmesini engellemek için önemli bir görevi vardır. Tıkanıklığı açma hizmetinde yapılan işlemlerden genellikle makine ile gerçekleştirilir. Bu duruma robotla tuvalet tıkanıklığı açma veya robotla tuvalet açma işlemi deriz. Alaturka tuvaletlere uygulanan basınçla bir nevi tıkanıklık giderme işlemini yapılsa da bu durum alafranga tuvaletlerde maalesef mümkün olmuyor.

Tuvalet Tıkanıklığına Sebep Olan Maddeler

  • Tuvalette olmaması gereken ve tuvalete atılan suda erimeyen selpak kâğıtları
  • Özellikle alafranga tuvaletlere atılan saç kılları, vücut kılları, sünger vb. maddeler
  • Yırtılmış iş göremeyen bezler
  • Tuvalet giderlerinin iyi bir şekilde eğimli olmaması
  • Tuvalet giderlerine dökülen inşaat atıkları

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Metodları

  1. Sıcak Su İle Açma Yöntemi
  2. Sabun Kullanımı Sıvı Sabun Yöntemi
  3. Basınç Uygulayarak Açma Yöntemi
  4. Kimyasal Kullanarak Açma Yöntemi

Sıcak Su ile Açma Yöntemi

Tuvalette oluşmuş tıkanıklıklar birikerek giderin gitmesine engel olur. Bu birikmenin neticesinde gidere dökülen sular baskı oluşturmadan gittiğinde bir faydası olmaz. Bundan dolayı biriken maddelerin üzerine 3litre sıcak su döküldüğünde bu yöntem baskı yaparak tıkanıklıkların çözülmesine yarayabilir. Bunun için suyu döktükten kısa bir sonra beklenilmesi gerekir. Eğer buna rağmen tıkanıklık giderilmemişse başka bir yöntem tercih edilmeli.

Sıvı Sabun Kullanarak Açma Yöntemi

Döktüğünüz kaynar su neticesinde tıkanıklık giderilmemişse bu durumda cisimlerin giderden gitmesine engel olacak büyüklükte olduğu düşünülebilir. Bu durumda tıkanmaya neden olan şeyin üzerine sıvı sabun dökülerek yapılacak baskı ile beraber gitmesini sağlamak. Bunun için bir çay bardağı sıvı sabun dökülerek üzerine tekrardan 3 litre su dökerek basınç yapıp gitmesini sağlayın.

Basınç Uygulayarak Açma Yöntemleri

Dediğim sıvı sabun yöntemini uyguladığınızda da eğer tıkanıklık giderilmediyse endişe etmeniz gerek yok çünkü yapılan bu iki yöntemle tıkanıklığa sebeb olacak şeyin yumuşamasına ve tıkanınklığa sebeb olan şeyin giderilmesine az kaldı diyebiliriz. Tıkanıklık olan yere bu yöntemlerde sonra uzun bir çubuk bir demir veya sert birşey sokarak o yerine çözülmesini sağlayın. Çubuğu ne kadar ileri götürürseniz tıkanıklığı o derece açma şansınız olabilir.

Kimyasal Kullanarak Açma Yöntemi

Bahsettiğim durumlardan dolayı tıkanıklık hala devam ediyorsa durumun zor birşey olduğunu anlamanız gerekecek. Lavabolarda kullandığımız kimyasal açıcıları tıkanılık olan tuvaletlerde de denemeniz gerekecek. Kimyasal fiyatları gayet uygun gidip alabilirsiniz. Genelde toz durumunda olurlar. Kimyasalı döktüğünüzde sıcak su kullanmayı unutmayın. Yaklaşık olarak 3litre sıcak su kullanmanız gerekir. Kimyasalın üzerinde sıcak suyu döktüğünüzde fokurdama seslerini duyacaksınız. Bu durumda kötü kokunun gitmesi için pencerelerini havalandırmanız gerekir. Aman dikkat kokuyu sakın hava olarak içinize çekmeyin. 

Bunu da yaptığınzda tıkanıklık devam ederse bir uzmandan yardım almanız gerekecek. Bunun için bizleri arayabilirsiniz. İstanbul’un tüm bölgelerinde tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veriyoruz.

Alafranga ve Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Eviniz veya iş yerinizde en çok sıkıntı çekebileceğiniz konularında başında su tesisatlarında meydana gelen su kaçağı ve pimaş yani pis atık giderlerinin tıkanık olmasıdır. Üstelik pis atık giderlerinin tıkalı olması özellikle alafranga tuvaletlerinin olduğu giderde tıkanıklık olması çok daha kötü bir sonuçları meydana getirebilir. Dışarından bakıldığı gibi tuvalet tıkanıklığı açma konusu maalesef kolay bir konu değil zahmetli ve bir o kadarda uğraştıran bir konudur. Hatalı bir şekilde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapılırsa bu sizlere daha büyük maliyetli masraflar çıkartabilir. Tıkanıklık açma konusunda muhakkak bir uzmana başvurmanız sizin yararınıza olacaktır. Kendi bildiğiniz yöntemlerle tıkanıklık açma konusunda uğraşmanız ve neticesinde başaralı olmanız şansa bağlı bir durumdur. Petek temizliği, su kaçağı tespiti ve robotla tıkanıklık açma konusunda Marmaray tesisat olarak profesyonel destek vermekteyiz. Bizimle tıkanıklık açma konusunda hizmet alıp işinizi şansa bırakmayın.

Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda sizlerin uygulandığı yöntemlerde sonuca ulaşamadığınız durumlarda bizleri arayarak robotla tıkanıklık açma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kullandığımız sen teknolojik cihazlarla tuvalet tıkanıklıklarını kamera yardımı ile tespit edip gerekli işlemleri yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla tuvaletinizi kullanabilirsiniz. Artık eskiden olduğu gibi tuvalet tıkanıklığı sorununu önlem aldığınız takdirde tekrardan yaşamazsınız.

Kırmadan Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yaptığımız hizmetlerden sadece birtanesi. Tuvalet tıkanıklığı olan bölgede gerekli incelemeler ve tespitlerden yaptıktan sonra kullandığımız son teknolojik kameralı cihazlarla bu hizmeti veriyoruz. Kadromuzdaki profesyonel ekibizmle kırmadan, dökmeden son derece titizlikle tesisata zarar vermeden sizlerin sıkıtılarınızdan kurtarıyoruz. Kırmadan tıkanıklık açma konusunda sizlerde bir takım yöntemler uygulayabilirsiniz. Örneğin tuvalet açma konusunda satılan kimyasal maddeleri gerekli işlemleri uygulalayarak deneyebilirsiniz. Sonrasında evinizde olan şampuanlada kendiniz deniyebilirsiniz. Gerekli kimyasal maddeleri atıp veya şampuanı döküp ardından sıcak suyun üzerinde dökdüğünüzde tuvalet tıkanıklığı çözülmüyorsa bu durumda profesyonel bir tesisatçı çağırmanız artık zaruri bir durum olmuştur. Bizler sizin sıkıntılarınıza en uygun yöntemleri uyguluyor ve bu sayede sorunuzu hızlı bir şekilde çözüyoruz.

tuvalet tıkanıklığı açma
tuvalet tıkanklığı açma 2
0537 314 25 68