Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanmış lavabolar büyük bir zaman evinizin büsbütün gününü zehir edecek bir durum haline gelebilir. Tabi bu durumda sadece evlerinizde değil aynı zamanda iş yerlerinizde de meydana gelebilir. Özellikle restoran üzerine çalışan işletmelerde bu lavabo tıkanıklığı açma önemli bir hizmet haline gelmiştir. Çünkü müşterileri bu durumda çok rahatsız duyabilir. Öncelikle bu tarz sorunlarla karşılaştığınız zaman aklınıza tabi ki bu sorunuzu çözecek bir tesisatçı çağırmak gelir. Tabi eğer durumunuz hızlı bir şekilde hemen çözülmesini istiyorsanız Marmaray Tesisatı çağırarak bu sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer tıkanıklık gerçekten küçük çapta ise bu sorunu sizlerin de çözmesi mümkündür. Ama dediğimiz gibi çözemeyeceğiniz bir durumda ise bizleri aramız sizin için yeterli olacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde lavabo tıkanıklığı açma hizmetini sizlere sunmuş olacağız.

Lavabo Tıkanıklığı Nedenleri

Lavabolar genellikle insanların doğru bir şekilde kullanım göstermediklerinden dolayı kaynaklanır. Ama tabi bu bütün sorunların insanların kullanım şeklinden meydana gelmiş diyemeyiz. Özellikle lavabo tıkanıklığı açma nedenleri arasında yanlış montaj edilmiş tesisattan da kaynaklanabilir. Kullanıcı hatalarının başından genellikle lavaboya atılmış yemek artıkları, dem, sebzeler ve meyvelerden yıkarken arta kalan atıklar vb durumlar gelir. Eğer bir kullanıcı olarak bu tarz durumlardan kaçındığınız takdirde kuvvetle muhtemel lavabo tıkanıklığı nedenlerini aramak zorunda kalmazsınız. Tabi bir diğer durumda lavabo kullanımı deneyimi olmayan çocukların başka maddeleri lavaboya atmasından dolayı da olabilir. Bu duruma da dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer kullanıcı hatasından dolayı değilse tesisat giderlerinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız bizleri aramanız yeterlidir. Hızlı bir şekilde garantili olarak sorununuza çözüm getirebiliriz.

Lavabo Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır?

Lavabolarınız tıkandığı zaman su boruların içine doğru akmaz ve bu durum olduğunda geriye doğru geri taşmalar meydana gelir. Bu durum yaşandığında ciddi manada kötü kokular meydana gelir ve evinize suların basmasına sebebiyet verebilir. Marmaray tesisat ekibi uzman kadrosuyla tesisatlarınızda meydana gelen tıkanıklığı hiçbir şekilde kırmadan ve tesisatınıza zarar vermeden hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur. 

Lavaboda oluşan tıkanıklar genel olarak bulaşık makinası veya çamaşır makinasının pis su giderlerine bağlı boruların çatallarından bulunan dirseklerde meydana gelebilir. Geçici bir durumda olan bu tarz tıkanıklıklarda lavaboları açmak için kullanılan kimyasal maddeler tel veya pompa gibi eşyaları kullanarak bu durum çözüme kavuşturulabilir.

Yalnız tıkalı borularda oluşan büyük tortular kimyasallar ile veya telle çözülecek bir durum değildir. Bu yöntemler hiçbir şekilde sizlere fayda sağlamayacaktır.

Bir diğer durumda lavabo açıcılar olarak bilinen kimyasal malzemeler kullanıldığında borulardaki ek yerlerinde veya cıvatalarda aşınma ve su kaçağına sebebiyet verebilir.

Bundan dolayı bu tarz sorunlarla karşılaşıldığında kesin bir şekilde kameralı cihazların kullanılması gerekir. Robot muhakkak kullanılması gerekir lavabo tıkanıklığı açma için. Veya yüksek basınca sahip cihazlar ile tıkalı olan boruların yıkanması gerekir. 

Kameralı olan cihazlar, lavabonuzun tıkalı olan giderini veya fayanslarınızı kırmadan tıkanıklıklar görmenize veya tıkanıklığı gidermeye yarar. Marmaray tesisat İstanbul’un tüm ilçelerinde hiçbir şekilde kırma işlemi yapmadan bu tarz yöntemleri kullanarak problemlerinizi yerinde çözüme kavuşturur.

Lavabo Tıkanıklığı Konusunda Yapılan Bazı Hatalar

Lavabolarımız hepinizin bildiği gibi yaşadığımız yerde en çok tıkanan yerlerden biridir. Bunun nedeni de tabi ki sürekli ve dikkatsiz bir şekilde kullanmalarından kaynaklanır. Lavabo kullanımında bazı hataları şöyle sıralayabiliriz;

  • Lavaboların giderlerinde kesinlikle kullandığınız çayların demlerini dökmemeniz gerekir. Çünkü attığınız demlik zamanla birikip büyük bir kütle haline geldiğinizde lavabonuzda tıkanmaya sebebiyet verir. Bu durumda daha zor tıkanıklara sebebiyet verir.
  • Manavdan veya pazardan satın aldığınız soğan veya patates gibi meyvelerin yahut sebzelerin özellikle çok fazla çamur veya kir birikmiş olanları lavaboda temizlememeniz gerekir. Çünkü sebzelerin üzerinde olan çamurlar gider borularına gittiğinde oradan borulara yapışıp tıkanıklığın meydana gelmesine neden olur. 
  • Bir diğer hatamızda özellikle kullandığınız yağların ve yemek artıklarının lavabo giderlerine dökülmesidir. Bu durum tıkanıklığın oluşmasında en etkili yöntemdir. 
  • Banyo yaparken veya sakallarımızı tıraş ederken arta kalan kılların gider borularına gitmesi de ciddi bir şekilde tıkanıklığa sebebiyet verir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Öncelikle küçük çapta bir lavabo tıkanıklığı varsa bu bir pompa yardımı ile açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Giderin olduğu yerde pompayı yerleştirip hiçbir şekilde boşluk kalmayacak durumda hızlı bir şekilde ileri geri baskı uygulayarak tıkalı olan borular açılabilir. Eğer lavabolarınız eski bir şekilde ise bu kuvvetinizi ona göre uygulamanız gerekir. Hızlı bir uygulama lavabonun çökmesine ve kırılmasına sebebiyet verebilir. Bu durumda lavabo tıkanıklığı açma konusunda uyguladığınız yöntem size daha pahalıya mal olabilir bu duruma da dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda teknik destek almanız size daha yararlı olacaktır.

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda yapacağınız başka bir yöntem içerisinde giren katı maddeleri bir tel yardımı ile veya lavaboya girebilecek bir madde yardımı ile çıkartıp çözebilirsiniz. Genelde bu durumlarda lavabo içerisinde giderin önünde suyu engelleyen başka maddeler olabilir. Ama burada dikkat etmeniz gereken o büyük maddeleri yanlışlıkla içeri kaçmasına müsaade etmemeniz gerekir. Bu durumda işler daha fazla zor bir duruma gelebilir. Lavabo açma durumunuz kâbus olabilir.

Lavabo tıkanıklığı açma bakkallarda, marketlerde veya nalburlarda satılan lavabo açıcı kimyasallarla da giderilebilir. Katı veya sıvı halde birçok kimyasal açıcılar bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kimyasalın kullanım talimatına uygun bir şekilde yapılmasıdır. Düzgün bir şekilde uygulanmayan kimyasallar lavabonuzun açılmasına değil daha fazla tıkanmasına da sebebiyet verebilir. Buna dikkat etmeniz gerekir. Tabi bu kimyasallar her şey de etkili değildir. Özellikle lavabolara atılmaması gereken yağ ve artıklarda ciddi bir etki eder. Tıkanıklık açma konusunda uzman ekibimizle 7/24 sizlere destek veriyoruz.

Lavabo tıkanıklığı açma Güngören, Arnavutköy, Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa, Fatih, Beykoz, Sultangazi, Bahçeşehir, Eyüp, Taksim, Şişli, Kağıthane, Üsküdar, Kadıköy, Başakşehir, Gaziosmanpaşa bölgelerinde hızlı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Marmaray tesisat olarak 15 yıllık tecrübemizle kullandığımız son teknolojik cihazlarla su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklığı açma ve petek temizliği konusunda haftanın 7/24 sizlere hizmet veriyoruz. İstanbul ve van bölgelerini kapsayan geniş hizmet ağıyla sizlerin her daim yanında hızlı servis hizmetimiz mevcuttur.

Tespit Yeriİstanbul ve Van’ın Tüm Bölgeleri
Tespit Süresi30 – 60 Dakika
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatıİletişime Geçin – Uygun Fiyat – Garantili Hizmet
Kırmadan Tıkanıklık AçmaVar
Kameralı Tıkanıklık AçmaVar
Cihazla Tıkanıklık AçmaEvet
Tespit ve Tamirat GarantisiEvet
lavabo tıkanıklığı açma
0537 314 25 68