Mutfak Tıkanıklığı Açma

Tesisatlarda yaşanan tıkanıklık problemi birçok kişiye zaman zaman zor anlar yaşatabilir. Tıkanıklık sorunlarının yaşanmasında çeşitli sebepler etken olurken yanlış kullanımdan kaynaklanan problemler kişiler açısından sıkıntı yaratabilmektedir. Ev ya da işyeri fark etmeksizin pek çok alanda bu tür problemlerin çözümünde tesisat firmaları hizmet verir. Mutfak Tıkanıklığı Açma konusunda firmamız hizmet vermektedir.

Lavabolar tıkandığında bu durum çeşitli sebeplere bağlı olarak değişmektedir. Mutfaklar yemek ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılan alanlardır. Yemek yapımı sırasında mutfak lavabolarında çeşitli atıklar birikebilmektedir. Bu atıklar arasında gıdalar ya da yağlar yer alır. Özellikle yağlar donucu özelliğe sahip olduğundan giderlerin içinde biriktiğinde tıkanma gerçekleşebilmektedir. Kireçlenme gibi sebepler de giderleri tıkamakta ve bu durum su akışına geçit vermemektedir. Kişisel çabalar sonucunda bazı tıkanıklıklara çözüm bulunsa dahi uzun süreli birikmeler zorlayıcı bir etkiye sahip olabilir. Doğal çözümler kullanılarak bu tür sorunların çözümlenmesine çalışıldığında problem zorlu değilse sonuç alınabilmektedir. Bazı durumlarda kimyasal maddelerle de tıkanıklık sorunlarına çare yaratılmaktadır.

Bu tür problemler her ev ve işyerinde kişilerin başına gelebilmekte ve ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bazı hallerde tıkanıklığı gidermeye çalışırken istenmeyen durumlarla karşılaşılabilmekte ve mutfakta kirli suyun dışarı atılması gibi durumlar, zor anlar yaşanmasına neden olmaktadır. Eski binalarda boruların yıpranması ya da yeni binalarda inşaatta kullanılan malzemelerin giderlerde kalması tıkanıklık problemlerinde etkili sebepler arasında karşımıza çıkar.

Gıda türündeki atıklar su basıncı ile gidiyor gibi görünse de boruların dirsek kısımlarında zamanla bir yığılma olması kaçınılmaz hale gelir. Bu durumda da fark edilmeden tesisatta suyun geçtiği alan daraltılmış olur. Borularda su akış performansını yavaşlatan bu durum bir süre sonra boruyu tamamen işlevsiz hale getirebilecek sorunlara yol açar. Bir süre sonra su gidişi kesildiğinde lavabo içinde su birikmesi oluşmaktadır. Pompa yardımı ya da daha önce bahsettiğimiz gibi kimyasal maddeler, doğal çözümler işe yaramaz hale geldiğinde tesisat firmaları devreye girmektedir.

Firmamız alanında uzman çalışanları ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekte ve her türlü tıkanıklık probleminde teknik cihazlar kullanmaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiler birçok alanda olduğu gibi tesisat firmaları açısından da yararlı cihazların geliştirilmesine olanak yaratmıştır. Firmamız lavabo tıkanıklıklarında teknoloji ürünü görüntüleme cihazları sayesinde kısa sürede çözüm üretme kabiliyetindedir. Uzman çalışanlarımız deneyimleri ile ev veya işyerlerinde kullanılan lavaboların tıkanması durumunda gerekli çalışmaları hızla gerçekleştirme kabiliyetindedir. Sık karşılaşılan bir sorun olan mutfak lavabolarında tıkanma sorunları teknik cihazlar kullanıldığında kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan çözümlenebilmektedir.

Mutfakların tesisatlarında yer alan gider boruları zaman zaman kontrol edilmesi gereken yerlerdir. Bu bölgelerde yapılacak aralıklı kontroller tıkanıklık yaşanmadan önce yol gösterici bilgiler verebilir. Özellikle restoran gibi yerlerde kullanılan mutfak lavabolarında tıkanıklık sorununa daha sık rastlamak mümkündür. Zira buralarda yaşanan iş yoğunluğu lavaboların daha sık kullanılmasına sebep olur. Boruların temiz tutulması, sık kontrol edilmesi tıkanıklık yaşanmadan önce alınabilecek tedbirlerden yalnızca birkaçıdır. Bunun yanı sıra lavabo içinde kullanılacak küçük bir süzgeç atıkların toplanmasında yardımcı olabilecek araçlar arasındadır.

Tıkanıklığın giderilemediği ve çözüm bulunamayan durumlarda firmamız her türlü tesisat hizmetinde güvenli çalışmalar yapmaktadır. Alanında uzman çalışanlarımızla yürüttüğümüz faaliyetlerimizde koşulsuz müşteri memnuniyeti çalışma prensiplerimiz arasındadır. Sektörde başarılı işleri ile bilinen firmamızdan alınacak teknik destek sayesinde tıkalı giderler kısa sürede eski haline getirilmektedir. Bu sayede müşterilerimizin zaman tasarrufu sağlamasına da yardımcı olunmaktadır. Teknik cihazların kullanılması kırma, dökme işlemlerini ortadan kaldırmakta ve gereksiz iş yükü sorunu da bu sayede giderilmektedir. Müşterilerimizin bütçeleri de bu yöntemlerle güvence altına alınmaktadır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma konusunda problem yaşayan müşterilerimiz bizi aradıklarında gereken danışmanlık hizmetini memnuniyetle kendilerine sunmaktayız. Müşterilerimizin sorunlarına çözüm üretmek firmamızın öncelikleri arasında ilk sıralarda yer alır.

0537 314 25 68