Su Kaçağı Nedenleri

Su kaçağı nedenleri herkesin merak ettiği bir konudur. Özellikle ev sahibi veya iş yeri sahibi olanların sıklıkla aradığı bir kavramdır. Su kaçağı tespiti yapılmadığı zaman evinizde oluşan su kaçakları size ilerde ciddi sıkıntılar çıkartabilir. Sizde su kaçaklarını onarmak için birilerini çağırmazsanız ilerde daha büyük maddi zararlarla karşılaşabilirsiniz.

Su tesisatınızda kullanılan borular su kaçağı konusunda önemli bir yer tutuyor. Özellikle su tesisatında kullanılan bakır ilerde ciddi bir paslanma sorununa sebebiyet verebilir. Boruda meydana gelen paslanma ilerde hızlı bir şekilde diğer yerlere nüfus ederek çatlamasına ve ilerde de ciddi bir şekilde su kaçağını meydana getirir. Her ne kadar yeni taşındığınız evinizde veya iş yerinizde kaliteli bir tesisat işlemi yapılmışsa da ilerde su kaçağı olmayacağı garanti edilmez. Size düşen su kaçağı nedenleri nedir bunu bilmek ve ona göre üstünüze düşeni yapmaktır.

Su kaçağı özellikle su tesisatlarında meydana gelen su basıncından da kaynaklanabilir. Çünkü su hizmeti sağlayan firmanın su hattında meydana gelen tıkanıklıklar veya arızalar sizin evinize ulaştırılan suyun basıncında ciddi değişiklikler meydana getirebilir. Dolayısıyla sizin evlerinizde veya iş yerinizde su basıncını kontrol etmeniz gerekir. Bunun için su basıncı kontrol eden ve düzenleyen cihazlar kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Su basıncı kullandığınız muslukta, çamaşır makinasında, bulaşık makinasında ve kombinizde bir etki oluşturur. Buralara bir anda hızlı bir su akışı musluklarda arızalara ve su borularında çatlaklar meydana getirebilir. Hatta makinalarınızda bile zarar meydana çıkartabilir. Eğer sularınız kesildiyse ve uzun süre sizlere su gelmezse bu durumda suların gelmeden önce vanayı kısmanız veya kapatmanız size fayda sağlayacaktır.

Özellikle iklim anlamında sürekli ciddi bir değişiklik yaşayan bölgelerde yaşıyorsanız gece ve gündüz arasında ciddi bir sıcaklık farkı oluşuyorsa bu sebeple su borularınızda yaşanan ısı değişiminden dolayı çatlaklıklar meydana gelebilir. Özellikle kış aylarında ve soğuk iklimlerde su kaçağının yoğun olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda su borularınızın çok iyi bir şekilde yalıtım yapılmış olması önemlidir. Bu duruma da dikkat etmeniz gerekir.

Evinizde veya iş yerinizde bir yerlerde su kaçağını olduğunu düşünüyorsanız Marmaray tesisat ile kırmadan su kaçağı tespiti yaparak sizlerin sorunlarınızı en hızlı ve profesyonel bir şekilde son teknolojik cihazlarla çözüme kavuşturuyoruz.

Ev veya iş yerinde birçok tesisat işlemi yapılmaktadır. Bunlar doğalgaz tesisatı, elektrik tesisatı, su tesisatı, yerden ısıtma tesisatı ve bunların hepsi birbiriyle bağlantılı işlerdir. Tabi ki en önemlisi su tesisatıdır. Eğer su tesisatı iyi bir ustanın ve kaliteli bir malzeme ile olmamışsa bu durum sizlere ilerde ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Örneğin su tesisatınızda çok fazla ek varsa ve kaliteli borulardan oluşmuyorsa bu eklerden ilerde zamanlar su kaçağı meydana gelebilir. Ya da boruların kaliteli olmaması suya uygulanan basınçla veya zamanla aşınabilip yıpranabilir bu durumda su kaçağını meydana getirir. Sizlerin bu sorununa özellikle kırmadan su kaçağı tespiti yaparak çözüme kavuşturuyoruz. Sizlerde de su kaçağı varsa tespit etmek için bizleri arayabilirsiniz.

0537 314 25 68