Pimaş Açma

Bu makalemizde pimaş açma ve pimaş tıkanma meselelerini ortaya koyacağız. İnsanlar arasında genellikle kanalizasyona bağlanan ve gider olarak isimlendirilen borulara verilen addır pimaş. Bu adın verilmesi esasında bu boruları üreten firmanın adının olmasıdır.

Pimaş Tıkanıklığına Etki Eden Faktörler

Pimaş boruları özellikle PVC’den üretilmiştir ve montaj edilmesi oldukça basittir. Burada dikkat edilmesi gereken konu yanlış kullanım konusudur. Yanlış kullanmanın neticesinde yani atılan peçeteler, yemek artıkları, katı atıklar, donmuş bir halde olan yağlar vb bunlar pimaş tıkanlığına sebep olur. Pimaş tıkanıklığı sorunu ortaya çıktığı zaman muhakkak profesyonel ve tecrübeli firmalardan destek almanız gerekmektedir. Bu firmalarda son teknlojik kırmadan pimaş tıkanıklığı açan özel cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlarıda deneyimli elemanlar kullanmaktadır. Yapılan tüm işlemler ve hizmetlerin hepsi garanti altındadır.

Pimaşlarda oluşan tıkanıklıklar evinizde ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Pimaşlara atılan bazı maddelerden dolayı özellikle tuvalet kâğıdından dolayı giderde oluşan tıkanıklar tuvalet tıkanıklığı açma ve lavabo tıkanıklığı açma hizmetini almaya götürebilir. Çünkü pimaş tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığına ve lavabo tıkanıklığına sebebiyet verir. Tabi bu durumun ortaya çıkması için biraz zaman geçmesi gerekir. Ne zaman sular tuvalet giderlerinde birikmeye veya lavaboda birikmeye başladığında anlaşılır. Dediğimiz gibi böyle durumlarla karşılaştığınız zaman muhakkak profesyonel bir firmadan destek almanız gerekir.

Pimaş tıkanıklığı özel olarak yapılan cihazlar ile hızlı bir şekilde tespit edilip giderilebilir. Hiçbir şekilde borunun iç veya dış yüzeyine zarar verilmez. Makinalar borularda tıkanıkları tespit ederek o tıkanıkları parçalayarak kanal borusuna iletir. Bu makinalar kurumsal çalışan firmaların çoğunda bulunmaktadır. Eski bu yöntemler çok daha zahmetli ve masraflıydı. Tıkalı olan bölgeden kırıp dökme başlar borular kırılır sonra tıkanıklık tespit edilip açılırdı. Bu işlem eskiden böyleydi. Artık şimdi makinalarla tıkanıklık tespit edilip çok kolay bir şekilde giderilmektedir.

Tıkalı Pimaş Açma

Pimaş açma işlemleri son derece titizlikte kırıp dökmeden yapılan işlemlerdir. Kullandığımız son teknolojik cihazlarla hızlı bir şekilde tıkanıklık tespit edilip işlem yapılmaktadır. Önceden yukarıda da dediğimiz gibi çok zahmetli ve zor bir süreçten geçilerek pimaş tıkanıklığı gideriliyordu. Tıkalı pimaş açma işlemleri makine ile var olan pimaş giderine uygulana basınçla giderilmektedir. Genelde basınçlı su ile veya ilaçlı su ile pimaş tıkanıklığı giderilmektedir. Giderlere atılan tuvalet kağıtları donmuş yağların yanı sıra tesisatında giderin doğru birşekilde gitmesi içinde iyi bir şekilde döşenmiş olması gerekmektedir. Eğimlerin olması ve çok uzun olmaması da montaj edilirken dikkat edilmesi gereken konulardandır.

0537 314 25 68