Petek Temizleme

Petek temizleme her evin veya iş yerinin yapması gereken önemli kombi petek bakım hizmetlerinden biridir. Özellikle kışın herkesin talep ettiği bir hizmettir. Kışın yakılan petekler sürekli sıcak suyun hava dolaşımı şeklinde çalışması su borularında ve peteklerde kireç, çamurlaşma, balçık oluşturabilir. Bunların oluşmasıyla peteklerde ısı kaybı meydana gelebilir. Peteklerin her yerinde istenen ısı ulaşımı sağlanmayabilir. Bu durumla karşılaştığınız zaman kombiniz daha fazla çalışacak ona rağmen istediğiniz sıcaklığı elde edemeyeceksiniz. Çünkü peteklerin tamamında ısı dolaşımı sağlanmamış olur. İşte bu durumların giderilmesi için bu konuyu ihmal etmemeniz gerekir. Çünkü kimse doğalgaz faturasını fazla ödemek istemez.

Petek Temizleme Makinası

Petek temizleme makinası petek temizliğinde kullanılan çok iyi bir işlev gören cihazdır. Bu cihazın kullanılmasıyla petekler çok iyi temizlenme imkânına sahip olur. Petek temizliği makinası ile yapılan peteklerin temizliği peteklerinize uygulanan su ve hava basıncı sayesinde tertemiz olur. İçeresinde hiçbir şekilde kimyasal yoktur. Uygulanan su basıncı peteklerinizdeki kireç ve tortuyu atar. Basınçlar peteklerin zarar görmemesi oranında ayarlanır. Bu sayede peteklerde zarar görmemiş olur. Çok çeşitli petek temizleme makinası modelleri vardır. Eğer sizde petek temizliği konusunda iş yapmak isterseniz bunu araştırmanız gerekir.

Petek Temizleme Fırçası

Petek temizleme fırçası ulaşımı zor olan yerlerde sizlerin imdadınıza koşuyor. Üstelik sağladığı faydalardan dolayı sizin yarı yolda bırakmaz. Hepinizin de bildiği kalorifer içleri temizlemesi zor olan bir kısımdır. Özellikle dar olması ve elinizin o bölgelere girmemesi temizleme konusunda büyük zorluklardan birisidir. İşte bu gibi zor durumlarda petekleri temizleme fırçası sizler için bir yardımcı olmuş oluyor. Size düşen fırçaya sahip olduğunuzda başlığından tutup temizliğe başlamanızdır. Petek temizleme fırçası sahip olduğu özellikleri sayesinde özellikle esne yapısı ve sert fırçaları sayesinde kaloriferlerinizi çok kolay ve kusursuz bir şekilde temizlemenizi sağlar. Fırçadaki tarakların aralıklı yapısı sayesinde peteklerde hiçbir şekilde toz bırakmaz. Esnek özelliği sayesinde zor yerlerde bile temizleme imkânı sağlar. Fırçada kullanılan plastik malzeme dayanıklı ve kalitelidir. Genellikle temizlik fırçası Türkiye’de üretilmektedir. Uzunlukları 70cm ye kadar olmaktadır.

Petek Temizleme İlacı

Petek temizleme ilacı zamanla peteklerinizde var olan küf ve diğer maddelerin toplanmasıyla buraların temizlenmesi için kullanılır. Türkiye’de ve Avrupa’da satılan çoğu temizlik firmasında bulunur. Peteklerinde içeresinde biriken kimyasalları özelliklerini değiştirerek suyun içine karışmasına ve sonrasında durulamayla peteklerin içerinden uzaklaştırmasını sağlar. Tüm bu işlemler yapılırken peteklerinize ve kombinize zarar vermez. Petek temizleme ilacı kullanıldığı zaman peteklerdeki kireçler vb maddeler temizlendiğinde kombiniz harcaması gereken fazla enerjiyi harcamamış olursunuz. Çünkü kombi belirlediği ısıya geldiğinde kendini dinlemeye alır ısı düşmesi yaşandığında yine ilk önceki gibi fazla enerji sağlamış olur. Bu da sizlerin faturanızın yüksek gelmesine ve istediğiniz verimi almamanıza neden olur. Peteklerde var olan özellikle diplerde biriken çamurların temizliğinin yapılması daha güzel bir şekilde ısı almanızı ve istediğiniz seviyede verimi almanıza yarar sağlar. Peteklerde çamurlardan veya başka maddelerde dolayı tıkanıklık yaşandığında buralara su akışı olmaz. Su alttan sistemi terk eder. Sizde gerekli ısıyı alamadığınızda kombinizin sıcaklığın yükseltirsiniz. Sıcaklık almayı beklersiniz ama maalesef o bölgede sıcaklık alamazsınız. Bu durumda bazen temizleme ilacı ile yapılması gerekir.

Fiyatı

Petek temizleme fiyatı birçok firmadan firmaya değişen bir durumdur. Bu durum çalışan personele, bulundukları yere, kullandıkları makinalara göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda fiyatlar değişken olduğundan hizmeti satın almadan önce firmadan teklif almanız gerekir. Fiyatlar genellikle kombi bakımı da yaptığınızda uygun durumlara gelmektedir. Fiyat belirlenirken petek sayısına göre fiyat verilir. Genelde komple petek bazında bir temizlik olur. Ama sizde tek peteğin temizleme konusunda da fiyat alabilirsiniz. Bu sayede istediğini peteği temizleyebilirsiniz. Petek temizleme fiyatı olarak firmaya dikkat etmeniz, kullandıkları cihaza ve tecrübelerinize bakmanız gerekir. Marmaray tesisat olarak bizler petek temizleme, su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma hizmetlerinde 15 yıllık tecrübemizle hem İstanbul hem de Van’da hizmet vermekteyiz. Bu hizmetleri yerine getirirken son teknolojik cihazlar kullanmaktayız. Sizde ihtiyacınıza göre bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl Yapılır

Makalemizde dediğimiz gibi temizliği ısıyı en verimli alabilmek için çok önemlidir. Peki petek temizleme nasıl yapılır. Tabi yine tekrar ettiğimiz gibi peteğin temizlenmesinde profesyonel destek almanız peteklerinizin daha iyi temizlenmesine sebebiyet verir. Çünkü petek temizleme kapsamlı bir iştir ve profesyonel destek almak çok önemlidir. Evet şimdi petek temizleme nasıl yapılır ona geçelim. Tabi öncelik olarak yapmanız gereken her şeyden önce kombinizi kapatmak olacak. Sonrasında tesisatlar da var olan suyu boşaltmanız gerecek. Suyu nasıl boşaltıcam derseniz genellikle banyolarda tahliye yerleri vardır o vanalardan boşaltabilirsiniz. Peteklerdeki su tamamen boşaldığı zaman peteklerde olan rekorları açarak borudan ayırın. Duvardan söküp temizlik yapacağınız yere doğru götürün. Götürdükten sonra bir boru yardımıyla peteklerin içeresine tazyikli suyla uygulamada bulunun. Yani peteklerin içeresinde tazyikli suyla basınç uygulayın. Bu basınçla kirli suyun çıktığını göreceksiniz ne zaman temiz suyu görürseniz peteğin temizlenme işlemi tamamlanmıştır. Sonrasında peteği söktüğünüz gibi tekrardan monte etmeniz gerekecek. Bunu bütün peteklerde uyguladığınız zaman hepsini tertemiz yapmış olacaksınız. Sonrasında işlemleriniz bittiğinde kombinizi açmayı ve çalıştırmayı unutmayın.

Servisi

Petek temizleme servisi olarak istanbul’un tün bölgelerinde hizmet vermekteyiz. Marmaray tesisat sadece istanbul’da değil van’da da hizmet vermekteyiz. 15 yıllık tecrübemizle siz müşterilerimizi memnun etmeye devam ediyoruz. Kullandığımız son teknolojik cihazlarla peteklerinizi en güzel şekilde temizliyoruz. Sadece bizi aramanız yeterlidir. Profesyonel ekibimiz ve cihazlarımızla en hızlı şekilde hizmet veriyoruz. Bunun yanında su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kırmadan su kaçağı tespiti, lavabo tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, pimaş açma alanında da hizmet vermekteyiz. Ofisimiz Güngören bölgesinde yer almaktadır.

0537 314 25 68